مجموعه پاکال شما را به خرید بهترین محصولات مواد شوینده دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

بزرگترین کارخانه صابون ایرانتاریخچه صابون و کارخانه صابوندرباره کارخانه صابونصابون چیستاصلی ترین موادی که به عنوان مواد اولیه در ساخت و در ترکیب صابون نقش اصلی و مهم را دارند دو مورد می باشند که از قرار زیر می باشند:پیه چیستدنبه چیستروغن نارگیل چیستویژگی های روغن نارگیل در صابونکارخانه صابون و تولید صابون مرغوبکارخانه صابون حمام با روغن زیتونعوامل تاثیر گذار در صنعت صابون و کارخانه صابون سازیعوامل متعددی كه در پیشرفت صنعت صابون سازی تاثیرگذار بوده اند، عبارتند از:
بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران

بزرگترین کارخانه صابون ایران

پاکال بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران می باشد که تولیدات استاندارد و با کیفیتی را برای مردم ایران روانه بازار نموده است.
صابون و ساخت آن از اولین ایده های انسان برای تولیدات این کالا می باشد. کارگاه های صابون سازی ریشه در صنعت ساخت صابون در بیش از ۲۰۰۰ سال قبل دارد که در کاوش های صورت گرفته در منطقه ای باستانی از کشور هند کارخانه ای پیدا شده که کار ساخت صابون در آن انجام می شده است.

تاریخچه صابون و کارخانه صابون

برخی بر این اعتقاد هستند که ماده شوینده صابون حمام هیچ وقت و هیچگاه بصورت کامل و بصورت صابون امروزی کشف نشده است و هیچ سند و مدرکی دال بر این وجود ندارد که این شوینده در جایی پیدا شده و تاریخی دقیق وجود داشته باشد.

صابون از چند صد سال قبل شروع به تولید با فرآیند های خاصی شده است که از ترکیبات روغن ها و مواد دیگر ایجاد می شده است. صابون ها قبلا از خیس و نرم کردن خاکستر انواع چوب درختان و یا خشک کردن آب رودخانه ها که منجر به ساخت صابون قلیایی میشده است.

در میان تمامی تمیز کننده ها و شوینده های موجود در بین مردم هیچ کدام از آنها به اندازه صنعت ساخت صابون تغییرات و تحولات عمده ای را نداشته. به این منوال که از زمان آغاز ساخت صابون تا الان نمیتوان مقایسه ای انجام داد چراکه تغییرات اساسی و بنیادین است ولی در قالب کلی میتوان مشابهت هایی نیز پیدا نمود.

بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران

درباره کارخانه صابون

با مطالعه ایام دیرین گذشته و بررسی بهداشت و تمیزی در جوامع مختلف دنیا به این نتیجه می رسیم. که مصرف صابون در انواع گوناگون و نوع قدیمی و سنتی و دست ساز آن از چندین هزار سال قبل وجود داشته و در بین مردم موارد استفاده هایی برای شستن لباس ها و ظروف و بدن و مو استفاده فراوانی را داشته است.

تاریخ نشان میدهد جوامعی که دارای سطح رفاه و سلامت و بهداشت بالاتری بوده اند مصرف صابون ها نیز در میان مردم آن ها رواج بیشتری داشته است.کارشناسان بر این عقیده هستند که استفاده و مصرف صابون برای تمیزی سطح رفاه مردم را نشان میدهد از این رو معمولا مصرف صابون و میزان استفاده از آن در جوامع مختلف نشان دهنده فرهنگ آن جوامع می باشد.

از همان زمانها فکر تاسیس کارخانه در ذهن بشر تداعی شد.

بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران

صابون چیست

فرآیند تولید صابون تقریبا فرآیندی خاص و پیچیده است. ولی برای تعریف صابون باید گفت که از ترکیب انواع روغن ها و چربی های گیاهی و نمک های سدیم یا پتاسیم اسید چرب صابون ساخته می شود. صابون انواع مختلف و گوناگونی دارد. که در فراوانی آنها و انواع و اقسام گوناگون آن نمی توان دسته بندی مشخصی انجام داد. و دلیل آن هم گستردگی انواع تولید هست.
طی گذشت هزاران سال صنعت صابون پیشرفت شگرفی داشته و مصرف صابون نیز در حال گسترش و زیاد شدن استفاده در مشخصه های گوناگون هست که منجر می شود به سلامت و بهداشت جوامع بشری.
مواد اولیه صابون

صابون از جمله شوینده هایی هست که در ساخت و تولید آنها از مواد گیاهی و عصاره های گیاهان و همچنین از روغن ها و چربی های حیوانی استفاده میشود. در ساخت صابون از کمترین مواد شیمیایی استفاده می شود و به دلیل استفاده از عصاره های گیاهان مختلف و مفید و نیز دارا بودن چربی های مفید حیوانی دارای ویژگی های مفیدی برای پوست بدن و نیز موی سر می باشد که بر اساس تحقیقات محققین آزمایشگاهی با ترکیبات این مواد با هم موجبات تقویت و لکه بری برای پوست بدن را باعث می شوند.

اصلی ترین موادی که به عنوان مواد اولیه در ساخت و در ترکیب صابون نقش اصلی و مهم را دارند دو مورد می باشند که از قرار زیر می باشند:
 1. پیه یا دنبه
 2. روغن نارگیل و سایر روغن های گیاهی

بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران

پیه چیست

ماده اصلی و مهم تشکیل دهنده صابون پیه می باشد که به عنوان ماده چرب اصلی در صنعت صابون سازی کاربرد دارد. تقریبا می شود گفت حدود ۷۵ درصد چربی ها و روغن های حیوانی مورد استفاده در صابون سازی را از آب نمودن چربی های جامد گاوی که با فرآیند تبخیر یا آب کردن با بخار می باشد استحصال و بدست می آورند.

این استحصال بطوری است که با گرم نمودن چربی گاوی و آب شدن چربی و جمع شدن آن روی آب این جمع آوری چربی مایع شده انجام می گیرد که دوباره با خنک شدن ماده اولیه و اصلی جامد پیه برای صابون آماده تولید این شوینده می شود.

دنبه چیست

ماده اولیه مهم دیگری که در ساخت صابون مورد استفاده قرار می گیرد دنبه می باشد. ماده چرب دنبه تقریبا در حدود ۲۰ درصد از ترکیب صابون را به خود اختصاص می دهد. دنبه یا همان روغن حیوانی که در اصطلاح علمی به آن گلسیرید چرب می گویند از آب نمودن چربی های حیوانات اهلی کوچک مانند گوسفند بدست می آید. روش بدست آوردن و استحصال دنبه نیز همانند روش استحصال پیه می باشد.

روغن نارگیل چیست

همانطور که پیشتر گفتیم در فرآیند ساخت صابون علاوه بر چربیها و روغن های گیاهی از روغن های گیاهی نیز استفاده میشود. که یکی  از پرکاربردترین آنها و مهمترین انها روغن نارگیل هست که دارای خواص متعدد و مفیدی برای پوست و همچنین اندام های داخلی بدن انسان دارد.

توضیح اینکه روغن نارگیل همانطور که از اسمش پیداست. توسط پروسه ای پیچیده و توسط دستگاه های بسیار پیشرفته میوه بدون پوست نارگیل.  تحت فشار فراوان و با فرایند هایی خاص و طی چندین مرحله تبدیل به روغن نارگیل می شود. که در صنایع گوناگونی دارای کاربرد هایی می باشد که یکی از مهمترین انها استفاده در ترکیب انواع صابون ها است.

بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران

ویژگی های روغن نارگیل در صابون

روغن نارگیل بکار رفته در ترکیب صابون خصوصیات خاص و ویژه ای به این شوینده می دهد. که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 1. به علت داشتن مواد معدنی انواع ویتامین ها منبع بسیار غنی هست برای تغذیه پوست بدن و موی سر
 2. تقویت کننده پوست و مو و افزایش دهنده رشد مو و جلوگیری از ریزی موی سر
 3. خصوصیت دیگر این روغن نرم کنندگی آن است. که به پوست بدن پس از استفاده حالت نرم و به موها حالت شانه کردن نرم می دهد
 4. دارا بودن بوی و عطر بسیار ملایم و مطبوع

به علت داشتن این ویژگی ها صابون هایی که دارای عصاره و روغن نارگیل هستند دارای استقبال بیشتری از طرف مصرف کنندگان می باشد.

کارخانه صابون و تولید صابون مرغوب

در برخی از شرکت ها برای اینکه قیمت تمام شده صابون ارزانتر شود. از روغن های گیاهی که گران م هستند استفاده نمی شود و به جای آن مواد روغنی شیمیایی استفاده می شود. که به صابون کیفیت خوبی نخواهد داد. و باعث نا مرغوب شده صابون می شود.

اما ما در ساخت صابون حمام از روغن خود نارگیل و یا از اسید های چربی که از آنها استخراج می شود استفاده می کنیم. که موجب می شود صابون روغن نارگیل سخت شود و در تماس با آب بخوبی کف کرده و قدرت پاک کنندگی و نرم کنندگی بالایی را ایجاد خواهد نمود.

شایان ذکر است که روغن نارگیل دارای گلیسیرید های بسیار مفید و همچنین مولکول های لاریک و میرسیتیک می باشد. که باعث تولید صابون مرغوب و درجه یک می شود.

بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران

کارخانه صابون حمام با روغن زیتون

در سالهای گذشته و نه چندان دور مدیران کارخانه صابون سازی. به علت فراوانی زیتون و همچنین روغن زیتون از عصاره و روغن زیتون در ساخت و تولید صابون حمام استفاده می کردند. قابل ذکر است که صابون حمام با عصاره زیتون از جمله صابون های با کیفیت و مرغوب می باشد که در بازار نیز یافت می شود.

با گذشت زمان و کم شدن میزان زیتون و همچنین روغن زیتون و دسترسی به این محصول با قیمت های گران. متخصصین امر تولید صابون را به سمت استفاده از روغن های جایگزین دیگر سوق داد. که با توجه به ارتباطات جدید و نزدیکی که بین کشورهای جهان و حمل و نقل کالا ها بوجود امد این جایگزینی بهتر و بیشتر انجام گرفت.

بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران

عوامل تاثیر گذار در صنعت صابون و کارخانه صابون سازی

موارد گوناگون بسیاری در پیشرفت و بروز رسانی صنعت کارخانه تولید صابون نقش ایفا نموده اند. که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

عوامل متعددی كه در پیشرفت صنعت صابون سازی تاثیرگذار بوده اند، عبارتند از:
 1.  استفاده فراوان و همیشگی از رزین در دیگهای پخت و تولید صابون
 2.  استفاده از سیلیکات سدیم که موجب پیشرفت تصاعدی در این صنعت شد
 3.  هیدروژنیزه کردن روغنهای حیوانی و گیاهی و تهیه چربیها و روغن های مناسبتر و با کیفیت تر جهت مصرف در صابون
 4.  پیشرفت تکنولوژی و بروز شدن دستگاه های تولید صابون در دوران جنگ جهانی اول و پس از آن

جهت خریدی ارزان و بی واسطه از بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران با ما در تماس باشید.
مطمئنا خرید کردن از بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران به سود مشتریان گرامی بوده و با بهترین قیمت بازار خرید خود را ثبت می نممایند.
پاکال بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران

محمدرضا اعلمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مدیر فروش : محمد رضا اعلمی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس مدیر فروش : 09125813403

  شماره تماس مشاور ارشد فروش: 09193884918

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه پاکال شما را به خرید بهترین محصولات مواد شوینده دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

2

2 پاسخ به “بزرگترین کارخانه صابون سازی ایران”

 1. ما از کنسرسیوم ریلی و مواد معدنی ایران و افغانستان و به دنبال همکاری با شما هستیم.
  ما در زمینه استخراج و فروش مواد معدنی به ویژه تالک وانواع مش تخصص و تجربه زیادی داریم و به کیفیت محصولات خود اطمینان
  داریم.
  در صورت تمایل به خرید لطفا با ما تماس بگیرید تا جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.
  همچنین در صورت نیاز به نمونه محصول یا اطلاعات فنی بیشتر، با کمال میل آنرا در اختیار شما قرار خواهیم داد.
  با تشکر از توجه شما، منتظر پاسخ شما هستیم.
  با احترام
  سمیرا سجادی
  مدیر فروش
  کنسرسیوم ریلی و مواد معدنی ایران و افغانستان
  samiracm.com

  • با سلام و احترام
   با سپاس از اعلام نظر و پیشنهاد شما برای همکاری. این موضوع توسط تیم تدارکات شرکت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *